ABD gemisi limana girmeyi reddederek endişeleri arttırdı

 
ABD Sahil Güvenlik kesicisi Solomon Adaları limanına girmeyi reddederek Çin’in artan etkisine ilişkin korkuları artırdı.

Amerika Birleşik Devletleri Sahil Güvenlik Pasifik Okyanusu’nda uluslararası bir görevde devriye gezen kesicinin Solomon Adaları’ndaki bir limana girmesine izin verilmemesi, Çin’in bölgede artan nüfuzuyla ilgili endişeleri artırdı.

Honolulu Sahil Güvenlik ofisi, Kesici Oliver Henry’nin, yakıt ikmali ve ikmal için Guadalcanal, Solomon Adaları’nda planlanmış bir durak aradığı Cuma günü sona eren Operasyon Şefi Pasifik Balıkçılık Faaliyetleri İzleme’ye katıldığını söyledi. .

Sahil Güvenlik, geminin orada durması için diplomatik izin almak için Solomon Adaları hükümetinden herhangi bir yanıt gelmediğini söyledi, bu nedenle Oliver Henry Papua Yeni Gine’ye döndü.

Ayrıca bildirildi bir İngiliz gemisi Ayrıca girişi reddedildi, ancak İngiliz Kraliyet Donanması bu raporlar hakkında doğrudan yorum yapmadı.

Komünist Çin’den Kurtulanların Sorunları Amerikalılara Bir Uyarı: Sosyalizm Sadece İlk Aşamadır

Amerika Birleşik Devletleri Sahil Güvenlik mürettebatı, 26 Ocak 2022’de Miami, Florida’daki Miami Sahil Güvenlik üssünde bir kesici üzerinde çalışıyor.

Head Island Operasyonu sırasında Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, İngiltere ve Yeni Zelanda Solomon Adaları da dahil olmak üzere operasyona katılan Pasifik ada ülkelerinin hava ve yüzey gözetimi yoluyla destek sağladı.

Çin, Pasifik’teki varlığını ve etkisini kararlılıkla genişletmeye çalışıyor ve Solomon Adaları Başbakanı Manasseh Sogavari, Çin ile yeni bir güvenlik anlaşması imzaladıktan sonra bazı komşuları, ABD’yi ve diğerlerini alarma geçirdi.

ABD, Pekin’in Amerika’ya 26 uçuşu askıya almasının ardından Çin uçuşlarına aynı şekilde yanıt verdi

Anlaşma korkuları artırdı Çin deniz üssü Avustralya’nın kuzeydoğu kıyılarında 2.000 kilometre (1.200 mil) inşa ediliyor. Çin’in Solomon Adaları’ndaki askeri varlığı onları yalnızca Avustralya ve Yeni Zelanda’nın eşiğine değil, aynı zamanda büyük askeri üslere ev sahipliği yapan ABD bölgesi Guam’a da çok yakın hale getirecek.

Kaynak: Deniz Haber – https://www.denizhaber.net/abd-gemisi-limana-girmeyi-reddederek-endiseleri-arttirdi-haber-110387.htm