CUMHURİYETİN EN BÜYÜK DALIŞINA DAVET… MERKEZ ÜSSÜ DOLMABAHÇE SARAYI

Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı nedeniyle şimdiye kadar sualtına yapılan en büyük buluşmaya Derinlere Saygı Dalış Topluluğu imza atıyor. Misak-ı Milli sınırlarında 100 noktada aynı anda sualtına inilmesini planlayan topluluk, büyük bir beraberlik örneği sergileyen dalış merkezlerinin katılımıyla hedeflerini aştı. Türkiye’nin 132 noktasında 21 Ekim günü yapılacak dalış büyük bir şölene dönüşecek. Aynı anda 600’den fazla dalgıcın suyun altına ineceği dalışın dünya da da fazla örneği bulunmuyor. Dalışın merkezi İstanbul olacak. Derinlere Saygı Dalış Topluluğu ve Türk Balıkadamlar Spor Kulübü dalgıçları, cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu Dolmabahçe Sarayı önünden dalarak Türkiye çapındaki dalışın açılışını yapacak. Dalış için hazırlıklar tamamlanırken, koordinasyon toplantısı 17 Ekim Salı günü Zoom üzerinden yapılacak.

100. Yılda 100 Dalış Organizasyon Toplantısı/ 17 Ekim 2023 Salı

20:30 İstanbul- Zoom Toplantı

https://us02web.zoom.us/j/89313311533?pwd=d1EzWmVmVDQ5SnBXUTZjVE4yZmJSUT09

Toplantı Kimliği: 893 1331 1533

Parola: 985561

TARİHİ DALIŞIN MERKEZİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN KURUCUSU MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN HAYATA GÖZLERİNİ YUMDUĞU DOLMABAHÇE SARAYI’NIN ÖNÜ OLACAK. DERİNLERE SAYGI DALIŞ TOPLULUĞU VE TÜRK BALIKADAMLAR SPOR KULÜBÜ DALGIÇLARI DOLMABAHÇE SARAYI’NIN DENİZE BAKAN 71 NUMARALI ODASININ ÖNÜNDEN DALARAK CUMHURİYETE BAĞLILIKLARINI DİLE GETİRECEK.

CUMHURİYET TUTKUNU 132 DALIŞ MERKEZİ/OKULU

  1. ADANA ADANA SUALTI VE DOĞA SPORLARI MERKEZİ-A.S.D.E.M.         İHSAN ÖD
  2. ADANA ADANA MACERAPEREST D.O.S.T ARAMA KURTARMA VE SPOR KLB.         SALİH MUTLUKAYA
  3. ANKARA ANKARA MOTİF DALIŞ VE İLK YARDIM MERKEZİ        İDİL BAYDAR
  4. ANKARA NEREIDS DALIŞ MERKEZİ      GAYE DÜLGER
  5. ANKARA RESİF DALIŞ MERKEZİ                        ÜMİT CAN KAYA
  6. ANKARA QUANTUM DALIŞ MERKEZİ   HÜLYA BÜYÜKATA
  7. ANTALYA ANEMON DIVERS   HÜLYA DOĞAN
  8. ANTALYA ACAR DALIŞ MERKEZİ     DİLEK BURÇİN ACAR YAYLALI
  9. ANTALYA ATLANTİS DALIŞ MERKEZİ        İLTER PARLAK
  10. ANTALYA DOLFİN DALIŞ MERKEZİ ERKAN SALİH ACARLAR
  11. ANTALYA AQUA AGE DALIŞ MERKEZİ       BUDAK DERİNKÖK
  12. ANTALYA KALKAN DALIŞ MERKEZİ           D.ALTAN KÜŞAT
  13. ANTALYA 300 BAR DIVE CENTER     ENGİN KONDUL
  14. ANTALYA KANYON SUALTI SPORLARI       ERHAN ONAT
  15. ANTALYA KAŞ ARŞİPEL DALIŞ MERKEZİ   MURAT DRAMAN
  16. ANTALYA OCEANIDS    ALİ KAAN TOPUZ
  17. ANTALYA KAŞ EGE BARAKUDA DM           UĞUR TANRISEVEN
  18. ANTALYA DIVECTION DALIS MERKEZİ      ÇAĞRI VAROL
  19. ANTALYA NEPTUNE DIVE CLUB       MURAT TAYFUN ALTUNSOY
  20. ANTALYA AQUA AGE DIVING CENTER / KEMER BÜLENT GENÇ
  21. ANTALYA NORTH STAR DALIŞ MERKEZİ   SUAT KARAMAN
  22. ANTALYA OCTOPUS DIVING CENTER         ALİ SİVRİKAYA
  23. ANTALYA MED DIVE     ŞENAY ÖZMEN
  24. ANTALYA BARRACUDAS CLUB        NİHAT NALBANT

  1. ANTALYA ANTALYA KONYAALTI SUALTI SPORLARI MERKEZİ         ALİM TUĞ
  2. ANTALYA OLYMPOS DIVING  FAHRİ KAFKAS
  3. ANTALYA SİDE APOLLON DIVING CENTER           İSMAİL TOĞA
  4. ANTALYA SİDE SUALTI ARAMA KURTARMA GENÇLİK SPOR KULÜBÜ            ŞAHİN KAPTAN
  5. ANTALYA KEDALYA DALIŞ MERKEZİ        MUHİTTİN GÜÇLÜ
  6. ARTVİN KARADENİZ DALGIÇLARI SPOR KLB. DERNEĞİ  RIZA BİRKAN
  7. AYDIN MİLET DALIŞ MERKEZİ           OSMAN ARICAN
  8. AYDIN KUŞADASI DALIŞ MERKEZİ   TOLGA PAT
  9. AYDIN DIVER BEES DALIŞ MERKEZİ            SAFİYE KÖSE
  10. AYDIN AKUT SPOR KULÜBÜ   ORKİDE ERDEM
  11. BALIKESİR PRODIVERS AYVALIK      KUBİLAY KILIÇ
  12. BALIKESİR AYVALIK 3 SEA DALIŞ MERKEZİ          KORAY GERÇE
  13. BALIKESİR ERDEK SPOR DALIŞ KULÜBÜ     ŞADİ BAYRAKTAR
  14. BALIKESİR BUDDY DIVE TEAM          HASAN DUTLU
  15. BALIKESİR BANDIRMA ONYEDİ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ   FERHAT YALGIN
  16. BİTLİS VAN DIVEANK SPOR KULÜBÜ          KADİR EREKİNCİ
  17. BURSA AZOT DALIŞ MERKEZİ MESUT DAĞDAGÜL
  18. BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ SPOR KULÜBÜ     MEHMET ORHAN
  19. BURSA OASİS DALIŞ MERKEZİ           YUNUS ALTUN
  20. BURSA GARANTİ SUALTI SPORLARI MERKEZİ      TUĞBA TÜREMİŞ
  21. BURSA PİNA DIVING DALIŞ EĞİTİM MERKEZİ       LEYLA YURTSEVEN
  22. BURSA MAVİ KEYİF DALIŞ MERKEZİ           HİKMET ORAKÇI
  23. ÇANAKKALE BYEM DALIŞ MERKEZİ    MUHAMMET ALİ EYÜPOĞLU
  24. ÇANAKKALE ÇANAKKALE BALIKADAMLAR DALIŞ VE EĞİTİM MERKEZİ           ERCAN ZEYBEK
  25. ÇANAKKALE AMFİBYUM DALIŞ MERKEZİ      KERİM DEMİREL
  26. ÇANAKKALE ÇANAKKALE ARGOS DALIŞ MERKEZİ            ÖZGÜR ÖZTÜRK

  1. ÇANAKKALE GÖKÇEADA DALIŞ MERKEZİ     SELİM KONYA
  2. ÇANAKKALE SEA DALIŞ MERKEZİ        ATİLLA UZUNER
  3. DİYARBAKIR DİCLE SU SPORLARI KULÜBÜ    İLAMİ ÇAKMAK
  4. DİYARBAKIR BİREYSEL     ERDEM TUFAN
  5. EDİRNE ARGOS DALIŞ MERKEZİ         AHMET YUMURTACI
  6. EDİRNE İBRİCE DALIŞ MERKEZİ          AHMET UZ
  7. EDİRNE DECO DALIŞ MERKEZİ            FERHAT KURT
  8. EDİRNE MAVİ EGE DALIŞ MERKEZİ    SERDAR SAVAŞAL
  9. EDİRNE YALÇIN DALIŞ MERKEZİ        YELİZ MERİÇ
  10. ELAZIĞ HAZAR SU SPORLARI   SUAT TOKSUN
  11. ELAZIĞ ELAZIĞ SUALTI TOPLULUĞU            NİZAM KAYA
  12. ESKİŞEHİR ÇİFTELER BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜ           DERYA ATEŞ
  13. HATAY KELDAĞ DALIŞ MERKEZİ       HASAN İGDE
  14. HATAY HATAY DALIŞ MERKEZİ         SAMET UYGUR
  15. İSTANBUL GURU DIVE DOĞA SPORLARI VE EĞİTİM MERKEZİ         ÖZGÜR ÖZBEK
  16. İSTANBUL CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ   HAKAN HASANÇEBİ
  17. İSTANBUL BADİ DİVE DALIŞ VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ         BÜLENT TATLISÖZ
  18. İSTANBUL ROY’S DALIŞ MERKEZİ     ROY OKSEN
  19. İSTANBUL TÜRK BALIKADAMLAR SPOR KULÜBÜ         GÜNDOĞDU SARUHANOĞLU
  20. İSTANBUL MARMARA SUALTI MERKEZİ    F.MELTEM TAŞDELEN
  21. İSTANBUL DALABİLİRİM DM  SİNAN IŞIM
  22. İSTANBUL PİRİ REİS ÜNİVERSİTESİ SCUBA DALIŞ KULÜBÜ     H. TAMER GÜNEBAKAN
  23. İSTANBUL İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ SU ALTI TEKNOLOJİSİ BÖLÜMÜ           DENİZ TAŞÇI
  24. İSTANBUL MAVİ İNCİ EĞİTİM VE DALIŞ MERKEZİ          ALİ YÜCEL ÇEÇE
  25. İSTANBUL BİREYSEL     C. SADIK ULUDAĞ
  26. İZMİR DERİN DOĞA SU SPORLARI A.Ş.       ERDİNÇ ERGÜN
  27. İZMİR FOÇA DALIŞ MERKEZİ AYDIN AYKUT
  28. İZMİR EFES DALIŞ MERKEZİ  CENGİZ ARSLAN
  29. İZMİR KARABURUN DALIŞ MERKEZİ          HAMDULLAH ARAS
  30. İZMİR SEFERİHİSAR DALIŞ MERKEZİ         AYDIN TUNCA

  1. İZMİR SERENAD DALIŞ MERKEZİ     ADEM GÜRSOY
  2. İZMİR ACTIVE BLUE DALIŞ MERKEZİ         S.TAĞMAÇ SARAÇOĞLU
  3. İZMİR ÖZDERE DALIŞ MERKEZİ       HÜSREV SAĞLAM
  4. KAYSERİ KAPADOKYA DALIŞ VE DOĞA SPORLARI EĞİTİM MERKEZİ         MURAT NEZİR ENSARİ
  5. KOCAELİ NEFES DOĞA SPORLARI          MUSTAFA ATAY
  6. KOCAELİ SCUBABA DALIŞ EĞİTİM MERKEZİ İLKER ACAR
  7. KOCAELİ GÖLCÜK DEĞİRMENDERE SUALTI TOPL.SP.KLB. DERNEĞİ         MURAT KULAKAÇ
  8. KOCAELİ KARAMÜRSEL SUALTI SP. KULÜBÜ DERNEĞİ-(KARSAD)         SALİH ZEKİ ŞİRİNOĞLU
  9. KOCAELİ KERPE DENİZ YILDIZLARI SPOR KULÜBÜ            ALPER KORKMAZ
  10. MERSİN FREELIFE DALIŞ MERKEZİ     ÖZGÜR KOCAMAZ
  11. MERSİN AQUADEMİ DALIŞ MERKEZİ BOĞAÇ DAĞHAN GÜNÖZ
  12. MUĞLA AQUAPRO DALIŞ MERKEZİ    KENAN DOĞAN
  13. MUĞLA AŞKIN DIVING    TUNÇ CAMBAZOĞLU
  14. MUĞLA ERMAN DALIŞ MERKEZİ         İSMET ERMAN AKARSU
  15. MUĞLA HAPPY BUBBLES DALIŞ MERKEZİ   MUTLU TEVFİK YENER ÇELTİKÇİ
  16. MUĞLA BODRUM SU SPORLARI KULÜBÜ     BEDRİ SİNCAR
  17. MUĞLA BODRUM SUALTI VE DOĞA SPORLARI MERKEZİ         MEHMET TOLGA DOKUMACI
  18. MUĞLA BLUE ESCAPE DALIŞ MERKEZİ        TUNAHAN KARATAŞ
  19. MUĞLA AKSONA MANCORNA  FATİH BAŞ
  20. MUĞLA DATÇA REEF DALIŞ MERKEZİ          SERDAL BİLGİN
  21. MUĞLA DATÇA UÇANBALIK DALIŞ MERKEZİ        FIRAT KEREM BAYRI
  22. MUĞLA BADİM DALIŞ MERKEZİ          M.ERHAN ÖZTÜRK
  23. MUĞLA BEST DIVE CENTER      SAVAŞ YAPMAN
  24. MUĞLA DIVERS DELIGHT ÖLÜDENİZ YAŞAR YILMAZ
  25. MUĞLA ELITE DIVING CENTER            AHMET YENER
  26. MUĞLA MERMAID DIVING CLUB        FAİK ASLAN
  27. MUĞLA DEEP DIVING CENTER SERVET KARNAP
  28. MUĞLA MARMARİS DIVING CENTER KADİR EMRE AYTAÇ
  29. MUĞLA NAUTILUS DIVING CENTER   CEMAL YELSALI
  30. MUĞLA PARADISE DIVING        BEHÇET KUTLU

  1. MUĞLA SELİMİYE DALIŞ MERKEZİ    ÖMER FARUK ÖZEN
  2. MUĞLA TRIMIX SUALTI SPORLARI MERKEZİ          HAKAN ÇOŞKUN
  3. MUĞLA SARIGERME DIVING     CÜNEYT ÜNVER
  4. ORDU ORDU DALIŞ MERKEZİ            HAKAN GÜNEY
  5. RİZE KARADENİZ DALGIÇLARI SPOR KLB. DERNEĞİ  RIZA BİRKAN
  6. SAKARYA MARINE BLUE DIVING SPORTS UFUK ÖZBAŞ
  7. SAKARYA SAKARYA ATLANTİS SU SPORLARI MERKEZİ         SAMET KARACA
  8. SAMSUN SAMSUN YÜZME VE SUALTI SPORLARI KULÜBÜ         C.SERDAR BOSTANCI
  9. SİNOP SİNOP ÜNV. REKTÖRLÜĞÜ SÜREKLİ EĞT.UYG.VE ARAŞ.MRK.       ÖMÜR BİLSAY KUL
  10. SİVAS YILDIZ DOĞA SPORLARI KULÜBÜ   ALPARSLAN GÜLER
  11. TEKİRDAĞ DERİNLİKLER DİVE TEAM          GÜRKAN ALTIKARIŞ
  12. TEKİRDAĞ TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ SUALTI TOPLULUĞU     ENGİN GÜRFİLİZ
  13. VAN VAN DIVING       SERKAN ÖK
  14. VAN VAN AKEM ARAMA KURTARMA EĞİTİM MERKEZİ         HALİL İBRAHİM ATACAN
  15. YALOVA AFALİNA SU SPORLARI KULÜBÜ     HÜSEYİN CANER TAŞÇI
  16. ZONGULDAK BATI KARADENİZ SUALTI VE DENİZCİLİK MERKEZİ         GÜROL VELİOĞLU
  17. GİRNE/K.K.T.C. CEM KARABAY SUALTI SPORLARI EĞİTİM VE SINAV MERKEZİ     CEM KARABAY
  18. GİRNE/K.K.T.C. NAUTILUS SCUBA DIVING SCHOOL     TEVFİK CAMGÖZ
  19. GÜZELYURT/ K.K.T.C. ODTÜ KIBRIS SUALTI TOPLULUĞU         SULTAN BAŞAK TUZLU
  20. GAZİMAGOSA/ K.K.T.C. DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ SUALTI SPORLARI KULÜBÜ           BURAK ALİ ÇİÇEK
  21. BAKÜ/ AZERBAYCAN BAKÜ DIVERS         ELSEVAR ALİYEV
  22. OHRİD/KUZEY MAKEDONYA DIVING AMFORA   SİTEM YAVUZ

Gökhan Karakaş {Milliyet}

DENIZKARTALI Haber Portalı –  https://denizkartali.com/cumhuriyetin-en-buyuk-dalisina-davet.html

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir