TSSF’DEN İLK AÇIKLAMA…

Değerli Türk Sualtı Camiası;

2023 yılının son günlerini geçirirken sizlere Merhaba demenin gururunu yaşıyorum.

Çok kıymetli 11 spor branşını ve aletli dalış gibi dünyada popülaritesi hızla artan bir lokomotif branşı bünyesinde barındıran Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’nu birlikte geliştireceğiz. Sorunların tespiti ve çözümü için geçirdiğimiz hazırlık sürecinde karşılıklı görüş alışverişinin ne kadar önemli olduğunun bilincine vardık. Türk sualtı sporlarının gelişmesine katkı sağlama sorumluluğunun, 8 bin 337 kilometrelik anavatanımıza karşı hissettiğimiz sevgiden kaynaklandığının bilinmesini isterim. Türkiye’ye ve Türk sualtı sporlarının gelişimi için sizlerle birlikte hareket etmeye hazır olduğumuzu vurgulamak gerekir.

Sevgili camiamız; 

Sorunların 3 ağırlık merkezinde yoğunlaştığını biliyoruz.  Ticari dalış merkezlerinin ihtiyaçlarının cevaplandırılması, cankurtaran branşındaki sorunların çözümü ve sportif faaliyetlerin en kısa sürede başlaması çalışmalarımızın odağında olacaktır. Ticari dalış merkezlerinin sorunlarının giderilmesi için adımlar atacağız. Yol haritamızı bu 3 ağırlık merkezi ekseninde kurgulayarak ilerleyeceğiz. Bu konuların çözümü için içimizdeki enerjinin yüksek olduğunu belirtirken, ihtiyacımız olanın zaman ve iyi niyet olduğunun altını çizerim.

Sevgili sualtı tutkunları;

Akdeniz çanağının en zengin sualtı coğrafyasına sahip ülkemizin güzide kuruluşu Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu, mavinin her tonunu ve derinliklerin her metresini yüreğine sığdıran siz sualtıcıların buluşma yeridir. Eşsiz denizel güzelliklerine iç sulardaki tabii su kaynaklarıyla taçlandıran ülkemizin sualtı sporlarının daha yüksek basamağa çıkması için önümüzde zor ve meşakkatli bir yol uzanmaktadır. Her yıl on binlerce sporcuyu bünyesine katan, dünyanın dört bir tarafından dalıcıları turizm yoluyla kendine çeken ülkemizin, uluslararası arenada layık olduğu yere taşınması için birlikte çabalamanın gururunu yaşıyorum. Sizden gelecek tüm bildirimlerin sualtı sporlarının gelişmesinde çarpan katsayısı olacağını bildirirken, camiamızın yaşadığı 2 yıllık kaybın giderilmesi için canla başla çalışacağımıza emin olmanızı istiyoruz.

Birlikte olmanın vereceği gücün her türlü zorluğu yeneceğini bir kez daha yinelerken, Türk sualtı sporlarının ve dalış sektörünün hak ettiği zaman tüneline kavuşması için çıktığımız yolculuğun umut ve heyecan yüklü olduğunu müjdelemek isterim. Bu umudu besleyen inancımıza sizlerin katacağı yüce duyguların eklenmesiyle çok güzel ve anlamlı işlere imza atacağımızı düşünüyor, en içten dileklerimizle sizleri selamlıyoruz. Sizden gelecek her geri bildirimin değerlendirileceğini yineleyerek sevgi ve saygılarımızı sunarım.

2024 yılının tüm sorunların aşıldığı, spor branşlarımızda başarılarla dolu ve camiamıza mutluluk getiren bir yıl olmasını can-ı gönülden dilerim.

KADİR SAĞLAM/ TSSF KURUL ÜYESİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir