Cem Gürdeniz o zirve öncesi uyardı: 85 milyonu savaşın kucağına iter

Amiral Cem Gürdeniz, 11 Temmuz’da yapılacak NATO zirvesi öncesi ‘Ukrayna’ üzerinden hükümeti uyardı. Gürdeniz, “Bu karara evet demek 85 milyonu savaşın kucağına iter. Şimdiden tarihe not düşmek için ikazımızı yapalım.” dedi.

NATO Devlet ve Hükümet Başkanları 11-12 Temmuz’da eski Sovyet cumhuriyeti Litvanya’nın başkenti Vilnius’ta toplanacak.

ABD ve NATO yönetimi zirveye kadar İsveç’in NATO’ya girişi önündeki engellerin kalkması için çaba gösteriyor.

Ukrayna’nın NATO üyeliğinin de konuşulacağı belirtilen zirvenin kritik olduğuna işaret eden Veryansın Tv yazarı Hüseyin Vodinalı, son köşe yazısında “Ukrayna’nın NATO’ya alınması veya NATO’nun Ukrayna için devreye girmesi demek dünya savaşı demektir.” uyarısında bulundu.

Vodinalı’nın yazısını sosyal medya hesabından paylaşan Amiral Cem Gürdeniz de toplantıda Türkiye’nin Ukrayna’nın NATO üyeliğine karşı çıkmasının hayati olduğunu, aksi durumda 85 milyon için tehlikenin kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Gürdeniz şu ifadeleri kullandı:

“11 Temmuz Vilnius NATO Zirvesi insanlık tarihinin en kışkırtıcı toplantısı olmaya şimdiden adaydır. NATO Genel Sekreteri ABD neoconlarının sözcüsü gibi konuşmaya devam ediyor. NATO ülkeleri Ukrayna’yı üyeliğe kabule hazır diyebiliyor. Bu karara Türkiye’nin karşı çıkması hayati ve elzemdir. Bu karara evet demek 85 milyonu savaşın kucağına iter. Şimdiden tarihe not düşmek için ikazımızı yapalım. Bu kararı alanlar gelecek onyıllarımızı kan, gözyaşı, açlık ve sefalete mahkum ederler. Nükleer tehlike ve radyoaktif kirlenmeyi düşünmek bile istemiyorum.”

Kaynak: Veryansın – https://www.veryansintv.com/cem-gurdeniz-o-zirve-oncesi-uyardi-85-milyonu-savasin-kucagina-iter/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir